Hřebčín Amerika

Chov welsh pony a cob

placing gif placing gif placing gif
placing gif
placing gif
Welsh Pony of Cob type Klisna Erfan Cadi-Mai placing gif Welsh Pony of Cob type Klisna Erfan Cadi-Mai placing gif Welsh Pony of Cob type Klisna Erfan Cadi-Mai placing gif Welsh Pony of Cob type Klisna Erfan Cadi-Mai
placing gif

ERFAN CADI-MAI

Welsh pony of cob type, narozena 2008, import Wales
Původ Erfan Cadi Mai je výjimečně kvalitní a přináší ze strany otce i matky krev syna Nebo Brenina, pětinásobného celkového vítěze RWS v letech 1985, 1986, 1988, 1993 a 1997 hřebce Nebo Bouncera. Nebo Bouncer chov sekce C zcela zásadně ovlivnil a je pravděpodobně nejvýznamnějším hřebcem v žebříčku Sire Rated.
Otec Erfan Cadi Mai je hřebec Erw-Wastad Rhys (syn Nebo Bouncera). K mnoha jeho výstavním úspěchům patří vítězství na RWS, Lampeter Stallion Show (celkový vítěz sekce C v roce 2006, druhý na Lampeter a Glanusk v roce 2009), otec Nejvyššího šampiona hříbat.
Erw-Wastad Rhys je synem supreme šampion klisny Rhyd-Duu Rhosyn(1993 - vítěz Lampeter a Glanusk show, 1992 a 1993 - druhé místo na RWS,1995 - třetí místo na RWS,1996 - páté místo na RWS, 1997 - vítěz RWS, matka dvou 1.místo na Llangadog Silver Medal Show(Wales) vítězů, Royal of England šampionů mladých, dvou Lampeter vítězů). Matkou této klisny je klisna Donys Rosette, dvojnásobná vítězka RWS&Royal of England, jejíž dcery se všechny staly šampiony. Matkou Donys Rosette je klisna Synod Glory-Bee (mimo jiné šampionka sekce C - klisny na RWS v roce 1992). Otec klisny Rhyd-Duu Rhosyn hřebec Synod Rascal (7. Místo sekce C - hřebci na RWS v roce 1986) přináší do původu krev výjimečné klisny Parc Pride (2., 3. & 4. místo na RWS v letech 1966, 1968, 1969), která je dcerou klisny Parc Lady, která vyhrála pohár Prince of Wales čtyři roky po sobě (1958-1961). Synod Rascal v sobě nese také krev zcela výjimečného Lyn Cwmcoed, který se stal šampionem hřebců na RWS 8x mezi lety 1967-1974, čtrnáct let Premium hřebec, neustále nejlépe hodnocený otec (Top Rated) své doby, vítěz 32 šampionátů.
Matkou Erfan Cadi Mai je klisna Erw-Wastad Carys. Tato klisna byla vystavována až jako tříletá, získala 2. místo na Lampeter Stallion Show, 3. místo na Glanusk, 2x úspěšná i na RWS- jednou druhá, v roce 1998 třetí (vystavována společně s Erfan Cadi Mai), získala také tři WPCS bronzové medaile, jako matka vyprodukovala čtyři první cenou oceněná hříbata. Matkou Carys je vynikající chovná a show klisna Erw-Wastad Rhian (dcera Nebo Bouncera), mezi jejíž vítězství patří i 2x RWS, stala se šampionem mladých RWS a je také matkou několika nejvyšších šampionů hříbat. Matkou Erw-Wastad Rhian je klisna Rhyd-Duu Rhosyn, která již byla představena výše, protože je také matkou otce Erfan Cadi Mai, hřebce Erw-Wastad Rhys. Otec Carys, hřebec Glenmead Flying Childres, nebyl sám nikdy vystavován, nicméně oba jeho rodiče se stali Nejvyššími šampiony. Přináší do původu Erfan Cadi Mai opět krev otce Nebo Brenina hřebce Parc Welsh Flyer (vítěz RWS v roce 1969, 3x trikolora na Lampeter Stallion Show, nejvyšší šampion Royal of England show v roce 1974) a také krev výjimečné show klisny Crugybar Cariad, dcery nejvýznamnější klisny hřebčína Crugybar, klisny Pennardd Boremai.
Erfan Cadi Mai má mimořádně příjemný temperament a excelentní chody. V našem hřebčíně bude působit nejen jako chovná klisna, ale bude připravována i pro práci ve dvojspřeží s klisnou Springflower Proud Mary.

Pedigree

placing gif

Erwwastad Rhys (C)

Nebo Bouncer (C)

Nebo Brenin (D)

Parc Welsh Flyer (D)

Nebo Rosebud (D)

Nebo Siany Lwyd (A)

Bengad Snapdragon (A)

Nebo Siany (A)

Rhyd-Ddu Rhosyn (C)

Synod Rascal (C)

Parc Dafydd (D)

Tydi Rosette (C)

Donys Rosette (C)

Mitcheltroy Welsh Rocket (D)

Synod Glory-Bee (C)

Erwwastad Carys (C)

Glenmead Flying Childers (D)

Cathedine Flying Express (D)

Parc Welsh Flyer (D)

Cathedine Welsh Maid (D)

Crugybar Cariad (D)

Derwen Railway Express (D)

Pennardd Boremai (D)

Erwwastad Rhian (C)

Nebo Bouncer (C)

Nebo Brenin (D)

Nebo Siany Lwyd (A)

Rhyd-Ddu Rhosyn (C)

Synod Rascal (C)

Donys Rosette (C)

placing gif

Výsledky výstav

placing gif placing gif placing gif

2010

Mezinárodní šampionát - Pardubice

1. místo ve třídě, Reservní šampion sekce C.
(posuzovatel pan Owen Jones a pan Edwin Prosser)

2009

1.místo na Llanedi Bronze Medal Show (Wales)

1.místo na Llangadog Silver Medal Show (Wales)

2008

6. místo na RWS (Wales)

placing gif

Hřebci Welsh Cob (Velšský Kob - sekce D)

placing gif

Klisny Welsh Cob (Velšský Kob - sekce D)

placing gif

Hřebci Welsh Pony of Cob Type (Velšský Pony v Typu Kob - sekce C)

placing gif

Klisny Welsh Pony of Cob Type (Velšský Pony v Typu Kob - sekce C)

placing gif

Hřebci Welsh Mountain Pony (Velšský Horský Pony - sekce A)

placing gif

Klisny Welsh part bred (Podílový Velš)

placing gif
placing gif
placing gif