Hřebčín Amerika

Chov welsh pony a cob

placing gif placing gif placing gif
placing gif
placing gif
Welsh mountain pony klisna Thamen´s Isolde placing gif Welsh mountain pony klisna Thamen´s Isolde placing gif Welsh mountain pony klisna Thamen´s Isolde placing gif Welsh mountain pony klisna Thamen´s Isolde
placing gif

THAMEN'S ISOLDE

Tato klisna se narodila v roce 1998 v holandském hřebčíně Thamens, byla mportována do České Republiky a v našem hřebčíně působí v chovu od roku 2001.
Otcem Thamen's Isolde je hřebec Solidago Blanche, který má u NWPCS registrováno 21 potomků, jeho otec Weston Banjo je ale mnohem známější. Do Holandska byl importován panem Dick Holsem koncem roku 1987 a než tam dorazil, absolvoval úspěšně několik výstav ve Velké Británii (např. junioršampion na NPS Malvern Show a vícešampion na Bath and West Show) a také jeho potomci (např. Haltcross Fritz působící v hřebčínu Eppynt) se ve Velké Británii velmi úspěšně prosadili. Otec Weston Banja, hřebec Carnalw Hyderus je kombinací krve Rowfant, Twyford, Revel a Bowdler. Otcovská, stejně jako mateřská strana původu Thamen's Isolde přináší krev legendárního Coed Coch Madoga (Tento pozoruhodný hřebec zůstal trvale neporažen celých 12 let. Během své kariéry nashromáždil 139 prvních cen, 63 šampionátů a dalších 53 pohárů a medailí. Stal se šampionem Royal Welsh Show v letech 1951, 1953, 1955-1960 a 1961) a dále také hřebce Bleddfa Shooting Star - vítěze nespočetnýh prvních cen a šampionátů, včetně 5 prvních cen a šampionátů a 4 vícešampionátů v Londýně a 6 prvních cen a šampionátů a navíc vícešampionát Royal Welsh Show.V otcovské i mateřské straně rodokmenu Thamens Isolde nalezneme i hřebce Twyford Pepper, který v Holandsku získal ocenění Elite a významně chov této sekce ovlivnil. Matka Thamen's Fleur přes svoji matku Tetcott Sulphur přináší krev hřebce Rhyd-Y-Felin Swgwr, který je pravým Sulphur bratrem Coed Coch Siaradus - celkového vítěze Royal Welsh Show z let 1950, 1951, 1952, 1953 a 1955 a také krev šampiona Royal Welsh Show z roku 1972 hřebce Gredington Simwbt. Mateřská část původu je plná krve Coed Coch, za za zmínku stojí i hřebec Bowler Brightlight (1933 - druhý na Royal Welsh Show,1937 - vítěz Royal Welsh Show a National Pony Society Show v Inslingtonu, 1938 - třetí místo na Royal Welsh Show). Thamen's Isolde odchovala v našem hřebčíně několik velmi kvalitních hříbat a je, vzhledem ke svému charakteru, využívána k výcviku nejmenších dětí.

Matka naší Thamen´s Isolde Thamen´s Fleur oslavila v letošním roce své 30. narozeniny.
Více informací najdete zde.

Pedigree

placing gif
Solidango Blanche (A) Weston Banjo (A) Carnalw Hyderus (A) Rowfant Peacock (A)
Carnalw Buddugol (A)
Weston Fait (A) Brierwood Blueboy (A)
Weston Fair Lady (A)
Seringa Blanche (A) Twyford Pepper (A) fot Rowfant Possum (A)
Twyford Peri (A)
Roman Blanche (A) Revel Tobias (A)
Blanche Colleen (A)
Thamen´s Fleur (A) Twyford Pepper (A) fot Rowfant Possum (A) Twyford Gurkha (A)
Rowfant Primavera (A)
Twyford Peri (A) Twyford Gurkha (A)
Mountain Pegi (A)
Tetcott Sulphur (A) Rhyd-Y-Felin Swgwr (A) Coed Coch Glyndwr (A)
Coed Coch SiriusS (A)
Tetcott Saffron (A) Gredington Simwnt (A)
Cwmcaenant Beauty (A)
placing gif

Hřebci Welsh Cob (Velšský Kob - sekce D)

placing gif

Klisny Welsh Cob (Velšský Kob - sekce D)

placing gif

Hřebci Welsh Pony of Cob Type (Velšský Pony v Typu Kob - sekce C)

placing gif

Klisny Welsh Pony of Cob Type (Velšský Pony v Typu Kob - sekce C)

placing gif

Hřebci Welsh Mountain Pony (Velšský Horský Pony - sekce A)

placing gif

Klisny Welsh part bred (Podílový Velš)

placing gif
placing gif
placing gif