placing gif
placing gifplacing gif

Připouštění klisen našimi plemennými hřebci:

Od připuštěných klisen požadujeme následující vyšetření:

CEM (infekční metritida) a to nejlépe 2× v intervalu 14 dní

negativní vyšetření na EVA

platné očkování proti chřipce

vyšetření krve 1× za dva roky

Bez splnění těchto podmínek nemůže být klisna připuštěna.

placing gif

Připouštěcí poplatky pro sezónu 2016:

placing gif

– Kč ( euro) 

Pro více informací klikněte zde

– Kč (0 euro) 

Pro více informací klikněte zde

 AC Golden Boy - Welsh Cob – 7000,- Kč ( euro) Akcelerační program ČR
Výstavní výsledky - výběr

ČR - 2013 IX. Národní šampionát shetland pony - posuzovatel paní Lara Joslin - Wales, Champion kategorie Mountain a Moorland plemen, Reserve Supreme Champion celé výstavy.

GB - 2012 Bsps show @ Moor Farm Haverfordwest-1st and Reserve Champion.

Carmarthen WPCS Spring Show @ Foss las-2nd in the Novice welsh and 3rd in the open ridden NPS class.


Cothi Bridge Show-6th in a huge class.


Royal Welsh Show-HOYS 11th out of 63.


N.P.S AREA 29-2nd in the Novice and Picton qualifier for N.P.S. SUMMER CHAMPIONSHIP.

Monmouth-3rd in open ridden.


Nps summer champs HOYS class - bez umístění, ale získal 47 z 50 za typ.(komformaci)


Pro více informací klikněte zde

Horeb JD - Welsh Cob – 7000,- Kč ( euro)  Akcelerační program ČR, PREMIUM Stallion WPCV- Holandsko
Výstavní výsledky - výběr - 2012 - WPCV Premium Stallion & Youngstock Show WPCV Holandsko - 1. místo ve třídě, ocenění PREMIUM STALLION, WPCV Zomershow Zuid - 1.místo ve třídě, Youngstock Champion Section D, Overall Reserve Champion Section D, 2011 - Národní výstava Plasy - 1. místo ve třídě, Rezervní šampion kategorie, Šampion mladých. (Overall Supreme Youngstock), 35. Bundesschau der IG-WELSH - 1. místo ve třídě ročních a dvouletých, Šampion mladých (Jugendsieger , Overall Supreme Youngstock), Mezinárodní šampionát Pardubice - 1. místo ve třídě ročních a dvouletých, Rezervní šampion mladých (Reserve Youngstock Champion), 2010 - Národní výstava Plasy 1. místo ve třídě ročních pony, Mezinárodní šampionát - Pardubice 1. místo ve třídě ročních a dvouletých
Pro více informací klikněte zde

Mischel Little Elphoe - Welsh Cob – 5000,- Kč ( euro) 
Výstavní výsledky - 2008 - Mezinárodní šampionát Slatiňany - 1. místo ve třídě hřebci 1-2letí, šampion kategorie ( Overall Champion Sec.C ), Řitka - 1. místo ve třídě, šampion kategorie, šampion mladých ( Overall Champion Sec. C, Overall Supreme Youngstock), 2007 - Řitka - 1. místo ve třídě, šampion kategorie (Overall Champion Sec. C), Vrchovany - 1. místo ve třídě, šampion kategorie (Overall Champion Sec. C), 2006 - Manětín - 1. místo ve třídě, rezervní šampion kategorie (Overall Reserve Champion Sec. C), rezervní šampion hříbat
Pro více informací klikněte zde

– Kč ( euro) Pro více informací klikněte zde

Trenewydd King Flyer - Welsh Cob – v připouštěcí sezoně 2016 není k dispozici Kč ( euro) syn vítěze Royal Wels Show Thorneyside Flyera

Pro více informací klikněte zde

– Kč ( euro) 

Pro více informací klikněte zde

– Kč ( euro) 

Pro více informací klikněte zde

Bernard - Welsh Mountain Pony – 3500,- Kč ( euro) 
Výstavní výsledky -

Národní výstava Plasy 2010 - 1. místo ve třídě

Mezinárodní šampionát Pardubice 2010 - 1.místo ve třídě

Mezinárodní šampionát HK 2012 - 1. místo ve třídě

Regionalschau Baden-Wurttemberg Německo 2012 - 1. místo ve třídě, Reserve Champion Section A.

2015 - Národní přehlídka původních britských plemen, Pardubice, posuzovatel paní Barbara Taylor Evans a paní Sally Harfield - GB - Vítěz třídy, Šampion kategorie M/M plemen, Šampion kategorie palomino, Šampion výstavy (Overall Supreme Champion)

Národní šampionát shetland pony a výstava M/M plemen, Lysá nad Labem, posuzovatel paní Snadra Seward - GB - vítěz třídy hřebců, Reserve champion kategorie

2016 - Mezinárodní přehlídka původních britských plemen, Pardubice, pozurovatel paní Nicky Oldershaw a pan Robert Parker Jones - GB - Vítěz třídy, Šampion kategorie M/M plemen, Šampion kategorie palomino, Reserve šampion výstavy ( Overell Reserve supreme Champion)
Pro více informací klikněte zde

– Kč ( euro) 

Pro více informací klikněte zde

placing gif

Všichni námi nabízení plemenní hřebci jsou prověřeni nejen z hlediska exteriéru, ale i výkonu a dosahují nejvyšší dostupné kvality. Hřebci nepůsobí pouze v chovu, ale jsou rovněž aktivně využíváni pro práci pod sedlem a v zápřeži. Pravidelně se s nimi můžete setkat nejen na speciálních výstavách určených těmto plemenům, ale i na nejvýznamnějších výstavách, které jsou v České Republice organizovány, na charitativních akcích a nočních show. Pracovní upotřebitelnost hřebců je tedy zárukou, že v plemenitbě nejsou nabízeni hřebci, kteří by měli problematický charakter.
Informace pro majitele klisen:
Výše připouštěcích poplatků může být, v průběhu roku, aktualizována. Sledujte tedy, prosím, naše webové stránky! Ceny jsou uvedeny bez DPH.
V případě připouštění více klisen jednoho majitele možnost dohody.

Připouštěcí poplatek musí být uhrazen předem, a to buď v hotovosti nebo převodem na účet (částka musí být připsána na účet před prvním připuštěním klisny).
V případě nezabřeznutí klisny v průběhu připouštěcí sezony 2015, bude klisně poskytnuta 50% sleva v roce následujícím.
Pro telefonické objednání připouštění volejte minimálně 1 den dopředu max. do 12:00 hodin na telefonní číslo: 602/372443 případně zašlete své požadavky na adresu amerika@probex.cz
V případě potřeby může být klisna v hřebčíně ustájena – cena za jeden krmný den klisny v typu pony – 120,- Kč, klisny velkých plemen - 150,- Kč (ceny jsou uvedeny včetně DPH). Klisny, ustájené v hřebčíně pouze v období říje, jsou vždy umístěny v boxech. Žádáme tedy majitele klisen, chovaných v režimu 24/7, aby klisny na tuto skutečnost připravili. Pastevní ustájení, v režimu, který upřednostňujete, zajišťujeme pouze klisnám, které v hřebčíně čekají na sonografické vyšetření.

Komplexní služby v oblasti reprodukce koní v našem hřebčíně dlouhodobě zajišťuje firma Tolman Services - Professional Equine Reproduction.

placing gif