placing gif
placing gif placing gif placing gif
placing gif
placing gif
Welsh Pony of Cob type Klisna Iron Kiara placing gif Welsh Pony of Cob type Klisna Iron Kiara placing gif Welsh Pony of Cob type Klisna Iron Kiara placing gif Welsh Pony of Cob type Klisna Iron Kiara
placing gif

IRON KIARA

Welsh Pony Cob type, ryzka, narozena 2002 Tato klisna byla importována z Holandska, jejím chovatelem je T.J.Barth, který se dlouhá léta aktivně věnuje zapřahání velšských plemen.
V mateřské i otcovské straně jejího rodokmenu opakovaně najdeme jednoho z historicky nejvýznamnějších hřebců, legendu Nebo Brenina (šampion výstavy Lampeter Stallion Show v roce 1983 a 1984. 1986 vítěz Royal Welsh Show v zápřeži. Otec excelentního potomstva - vítěz Sire Ratings (hodnocení plemeníků) pro sekci D 8x, pro sekci C 9x a také otec dvou Sire Rating vítězů - Nebo Daniela a Nebo Bouncera.) Otec Iron Kiary - Tremymor Sir Geraint (syn Nebo Brenina) byl importován do Holandska, kde již mnoho let působí jako plemenný hřebec v hřebčíně Ruska. V jeho původu ze strany matky je také hřebec Glogue Dafydd (páté místo na Royal Welsh Show 1984 sekce C hřebci, třetí místo na Royal Welsh Show 1985), jehož otcem je Royal Welsh Show vítěz roku 1970 Brenin Dafydd.
Matka, klisna Iron Princess Pebbles, přináší do rodokmenu Kiary výkonnostně úspěšného hřebce Gwelfro Tywsog (první místo na Royal Welsh Show v zápřeži, první místo na Royal Welsh Show v roce 1988 v zápřeží - sekce C) a také hřebce Tyngwndwn Master, který byl první na Lampeter Stallion Show, první na N.P.S. Aberystwyth a poté co byl exportován se také stal mnohonásobným šampionem v Holandsku, a to jak na ruce, tak i v zápřeži. Matka sama je velmi úspěšně předváděna ve dvojpřeží na mnoha národních a mezinárodních výstavách v Evropě.
Původ Iron Kiary naznačuje, že její potomstvo by mělo být nejen typové, ale i nadějné pro sportovní využití těchto koní. Velkým přínosem této klisny je i její zcela výjimečný charakter. Na Mezinárodním šampionátu welsh pony&cob 2009 ve Slatiňanech se Kiara stala šampionem kategorie a byla zařazena do Hlavní plemenné knihy.

Pedigree

placing gif

Tremymor Sir Geraint (C)

Nebo Brenin (D)

Parc Welsh Flyer (D)

Pentre Eiddwen Comet (C)

Parc Lady (D)

Nebo Rosebud (D)

Rhystyd Prince (D)

Nebo Welsh Lady (D)

Tremymor Swynol (C)

Glogue Dafydd (C)

Brenin Dafydd (D)

Rotherhithe Pipin

Parktydfil Sunshine (A)

Twyford Miller (A)

Parktydfil Sunset (A)

Iron Princess Pebbles (C)

Aberaeron Arbenigwr (C)

Gwelfro Tywysog (C)

Brenin Dafydd (D)

Synod Frolic

Esyllt (D)

Parc Welsh Flyer (D)

Siani

Iron Queenie (C)

Tyngwndwn Master (C)

Nebo Brenin (D)

Nebo Siani

Degla Dawn Pride (D)

Nebo Brenin (D)

Degla London Pride

placing gif

Výsledky výstav

placing gif placing gif placing gif

2009

Mezinárodní šampionát welsh pony&cob Slatiňany

1. místo ve třídě, HPK

2008

Plasy

2. místo ve třídě, vícešampion kategorie

placing gif
placing gif