O nás a o plemeni

Fotogalerie

Kontakt

hoogte.gif, 838B
hoogte.gif, 838B

Orsifel

hoogte.gif, 838B

Chovná stanice orientálních

hoogte.gif, 838B

a siamských koček

hoogte.gif, 838B
hoogte.gif, 838B

O nás a o plemeni

hoogte.gif, 838B
hoogte.gif, 838B

Orientální kočky – naše současnost

Chovatelská stanice ORSIFEL je registrována již od roku 1999 a zabývá se chovem orientálních a siamských koček. Podařilo se nám odchovat i výstavně velmi úspěšná koťata.
Např. v roce 2002 na Mezinárodní výstavě Praha se náš odchov ASVERUS GOR ORSIFEL – ORI c 24 stal BIS kotětem 6-10 měsíců.
Vzpomínáme s láskou na všechny naše kočky, které nás v průběhu let opustily a s nimiž jsme prožily nezapomenutelné roky života.
Tím nejmilovanějším byl černě tečkovaný (ORI n 24) kastrovaný kocour „Mikouš „– Benin Bon Daimont cat, který rozpoutal naši vášeň pro tato „kočkopsí“ plemena a který svou okouzlující povahou zcela změnil náš pohled na kočky obecně. Naši první chovnou kočkou byla siamská lilová kočka (SIA c 21) „Liduška“ – champion : Gora-Hibi Daimont cat, ale nikdy nezapomeneme ani na jejího nádherného siamského syna „Šimona“ – Achab Gor Orsifel (SIA c 21) a jeho mladší sestřičku Dívenku Orsifel (SIA c 21).
Každá z našich koček, každé z námi odchovaných koťat, se zapsalo do našich životů, protože tato plemena mají tak úžasné a výrazné osobnosti, že si člověk vedle nich často připadá poněkud bezvýznamný.
V současné době z námi žije ( nebo my žijeme s nimi?) orientální černě tečkovaná kočička Xanadu Simon a orientální modrý kocour Wilard Simon, z vyjímečně kvalitní chovatelské stanice SIMON paní Jany Stěničkové z Brna.

arrow Popis plemen orientálních koček (doc)

Orientální kočky   Webmaster Jan Frits Vegter   © Marah webdesign   Valid HTML 4.01 Transitional