placing gif
placing gif placing gif placing gif
placing gif

NABÍZÍME

placing gif

- Připouštění klisen našimi plemennými hřebci

Nabízíme připouštění klisen našimi plemennými hřebci. Hřebci jsou nabízeni pro klisny všech vešských sekcí a samozřejmě lze připustit i klisny ostatních plemen s možností registrace hříbat v sekci WPBR.
Rádi bychom oslovili zvláště majitele klisen Plnokrevného Araba. Hříbata ze spojení plnokrevného araba a ve WPCS registrovaného welsh pony/cob jsou v USA registrována jako samostatné plemeno Welara. Tito koně jsou v USA vysoce ceněni a dá se předpokládat, že jejich potenciál v blízké budoucnosti objeví i Evropa. Z těchto spojení, podle výběru velšské sekce vzniká buď Welara nebo Welara Sport Pony.
Pokud by vás problematika plemene Welara více zajímala, kontaktujte nás nebo si prostudujte velmi podrobně zpracované oficiální stránky American Welara Pony Registry - www.welararegistry.com.
S registrací vašich hříbat ve Velké Britanii nebo USA vám rádi poradíme.
Pro více informací o podmínkách připouštění klikněte zde.

placing gif

- Prodej koní a pony

Všechny naše odchovy jsou plně socializované, vakcinované, schematicky odčervované a mají zažity základní návyky. Pravidelně prováděné korektury, již od prvních týdnů věku, jsou v našem hřebčíně samozřejmostí. Za zdraví a charakter námi nabízených koní jsme schopni se plně zaručit. V případě, že bychom nabízeli koně/pony s jakoukoli vadou, můžete se spolehnout, že na tuto skutečnost včas upozorníme. V případě, že máte zájem o námi nabízeného koně, je možné zprostředkovat kompletní veterinární vyšetření, včetně rentgenologického. Po dohodě je možné sjednat i splátkový kalendář.
Pokud v naší nabídce nenaleznete pony/koně, který by odpovídal vašim představám, zprostředkujeme nákup podle vašich požadavků v ostatních zemích Evropské unie, včetně Velké Británie. Upozorňujeme, že v České Republice existují i registrované chovy, kde jsou schopni vás úmyslně uvést v omyl a prodat vám pod nejrůznějšími záminkami zvíře bez průkazu původu. Pokud se do takové situace dostanete, neváhejte nás kontaktovat a my se pokusíme vám s dodatečnou registrací vašeho koně pomoci. Nabízime rovněž poradenský servis související s problematikou chovu velšských pony a kob v České republice. Pro otevření článku "Kupujeme koně/ponyho" klikněte zde.

placing gif

- Odchov hříbat

Nabízíme odchov hříbat a zajištění pastevního ustájení starých koní, dle jejich specifických požadavků. Hřebčín disponuje 25 hektary trvalých travních porostů v ekologické kvalitě. Lokalita je situována v ideální nadmořské výšce a i členitost terénu a druhová diverzita lučních porostů zaručuje nadstandartní kvalitu odchovu. Konkrétní ceny je, vzhledem k odlišným požadavkům jednotlivých majitelů, nutné sjednat individuálně.

placing gif

- Ustájení koní/pony

Nabízíme možnost boxového ustájení koní, přímo v areálu hřebčína a to jak dlouhodobě, tak i v krátkodobých termínech (víkendové pobyty, dovolená s vaším koněm). K dispozici je venkovní písková jízdárna s maximální kvalitou povrchu o rozměrech 25x55m, kruhová ohrada (lonžovací kruh) o průměru 16 metrů, rovněž s nadstandartním pískovým povrchem, travnaté výběhy, boxové ustájení pro koně o rozměrech 3,5x3,5 m s automatickými vyhřívanými napáječkami, objemové krmivo s ekologickou certifikací. Pokud máte zájem o více informací, včetně cenové nabídky, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu petr.rota@probex.cz nebo telefonicky.

placing gif

- Hřebčín zajišťuje jezdecký a vozatajský výcvik

Hřebčín zajišťuje jezdecký a vozatajský výcvik především pro členy občanského sdružení Jezdecký klub Bonus, ale v případě zájmu i pro širokou veřejnost. Naše aktivity jsou zaměřeny především na drezurní a zápřahové jezdectví s maximálním důrazem na kvalitu, bezpečnost a také činnosti související s výstavnictvím a využitím velšských plemen pony a cob.Pro výcvik členů klubu a návštěvníky jsou v hřebčíně využíváni i koně jiných,než velšských, plemen. Bližší informace o podminkách členství v JK Bonus i privátních výcvikových lekcích získáte prostřednictví e-mailu.petr.rota@probex.cz nebo telefonicky.

placing gif

- Ubytování "Krok od Prahy"

Nabízíme příjemné a komfortní ubytování přímo v areálu hřebčína. K dispozici je kompletně zařízený apartmán (dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky, kuchyní, koupelnou s wc, televizí a možností internetového připojení). Možnost rekreace ve společnosti velšských koní (výcvikové jízdárenské lekce, výlety v kočáře, agroturistika). Hřebčín je situován v regionu, který nabízí vyjímečně zachovalou přírodu (CHKO Blaník, mikroregion Džbány -Žebrák, Posázaví, Střední Povltaví) i mnoho historicky cenných kulturních památek. I bezprostřední okolí hřebčína nabízí mimořádně krásnou, neporušenou přírodu vhodnou k procházkám v sedlech koní, kočáře, jízdě na kole (značené cyklotrasy) i pěší turistiky. Zahraničním návštěvníkům nabízíme i průvodcovské služby a zabezpečení kompletního servisu. Pokud vás při vaší návštěvě budou doprovázet psi, jsou samozřejmě také vítáni. Navštívit náš hřebčín společně s vaším koněm je možné.

placing gif